معماری
خانه » اخبار بیمه پاسارگاد » نرم افزار اندروید استعلام بیمه عمر پاسارگاد

نرم افزار اندروید استعلام بیمه عمر پاسارگاد

«بهار پاسارگاد»

تنها نرم افزار همراه استعلام بيمه عمر و تامين آتيه در کشور

چندا پيش خبری مبنی بر برگزاری دوره آموزشی با محوريت آموزش سيستم استعلام بيمه عمر و تامين آتيه بر روی سيستم عامل هاي اندرويد دريافت شد. به دنبال کسب اطلاعات بيشتری از اين نرم افزار متوجه شديم که نرم افزار استعلام بيمه عمر و تامين آتيه در ابتدا توسط يک پاسارگادی خوش ذوق طراحی و پس از سپری شدن مراحل تأييد آن توسط مديريت های عمر و تأمين آتيه و توسعه سيستم ها اجرايی شده است.

در راستای معرفی اين نرم افزار گفت و گویی اختصاصی با ناصر مهانيان خامنه طراح اين نرم افزار انجام شد که شرح آن را با هم می خوانيم:

لطفاً جهت آشنايی خوانندگان ماهنامه با نرم افزار همراه استعلام بيمه عمر و تامين آتيه پاسارگاد توضيحاتی بفرماييد.

با سلام به همکاران گرامی در شرکت بيمه پاسارگاد و همچنين همکاران توانمند شبکه فروش شرکت يعنی نمايندگان، مديران ارشد ، مديران فروش و بازاريابان پرتلاش.

توليد اين نرم افزار به منظور کمک به فروشندگان بيمه عمر و تأمين آتيه بوده است تا آن ها بتوانند محاسبات مربوط به بيمه نامه مورد نياز مشتری را با سرعت، سهولت و دقت روی گوشی تلفن همراه يا تبلت خود انجام داده و نتيجه محاسبات را در اختيار بيمه گذار قرار دهند.

چه محاسباتی؟ البته اعضای شبکه فروش بيمه های عمر و تأمين آتيه قطعاً با محاسبات اين بيمه ها آشنا هستند. آيا امکان دارد برای آشنايی ساير خوانندگان آيينه پاسارگاد، بيشتر توضيح دهيد؟

البته، با کمال ميل. در تنظيم بيمه نامه های بيمه عمر و تامين آتيه پارامترهای متعددي وجود دارد که هر کدام از اين پارامترها مي تواند مقادير متفاوتي داشته باشد و در مواردي تنوع اين مقادير بسيار زياد است.

يکي از اين پارامترها سنّ بيمه شده است که مي تواند از ۱ تا ۶۵ سال باشد. پارامتر ديگر مدت بيمه نامه است که از ۵ تا ۳۰ سال مي تواند باشد. مبلغ پرداخت ماهانه به فراخور توانايي بيمه گذار عددي است کاملاً متغير. روش پرداخت حق بيمه مي تواند به صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه يا سالانه باشد. بيمه گذار مي تواند علاوه بر پرداخت حق بيمه، مبلغي را نيز به عنوان سپرده در اختيار شرکت قرار دهد و از سود سالانه آن به عنوان حق بيمه استفاده نمايد. پس از مشخص شدن مبلغ حق بيمه و روش پرداخت، بيمه گذار تعيين مي کند که مايل است علاوه بر پوشش عمر از چه پوشش هاي ديگر بيمه اي برخوردار باشد.پوشش هايي همچون فوت در اثر حادثه، هزينه پزشکي حادثه، نقص عضو و از کار افتادگي، معافيت از پرداخت حق بيمه، غرامت ابتلا به بيماري هاي خاص، زلزله و آتشفشان، آتش سوزي منزل مسکوني و…

يعني تمام اين پارامترها بايد در محاسبات اين نوع بيمه در نظر گرفته شوند؟ ظاهراً تعدادشان خيلی زياد است!

دقيقاً همين طور است. اجازه بدهيد يک محاسبه سرانگشتي انجام بدهيم و يک مسابقه هم براي خوانندگان عزيز مجله اعلام کنيم!

در رياضيات قاعده اي داريم به نام اصل ضرب. اين اصل مي گويد اگر کار الف به N طريق قابل انجام باشد و به ازاي هر يک از آن حالات، بتوان عمل ب را به M طريق انجام داد، آنگاه تعداد حالات ممکن براي انجام اين دو کار با هم N x M خواهد بود. من عرض مي کنم که اگر ما فقط همان تعداد اندکي از پارامترها را داشتيم که در پاسخ سوال قبل اشاره کردم، تعداد حالات ممکن برابر مي شد با :  ۱,۷۳۰,۵۶۰ مورد ؛ آن هم با کلّي اغماض و تسامح!

چطور به اين عدد رسيديد؟ چه عدد بزرگی! …

من از اصل ضرب استفاده کردم. شما هم مي توانيد همين کار را با اعدادي که در بالا ذکر کردم انجام دهيد. بله همين طور است، واقعاً تعداد حالات ممکن عدد بسيار بزرگي است. البته اين يک محاسبه سر انگشتي و نادقيق بود. چرا که من در اين محاسبه اصلاً مبلغ پرداخت ماهانه را در نظر نگرفتم (که حالات فراواني مي تواند داشته باشد). براي مواردي همچون سپرده و پوشش ها (فوت در اثر حادثه، هزينه پزشکي حادثه، نقص عضو و از کار افتادگي، معافيت از پرداخت حق بيمه، غرامت ابتلا به بيماري هاي خاص، زلزله و آتشفشان، آتش سوزي منزل مسکوني و…) هم فقط ۲ حالت در نظر گرفتم : دارد / ندارد. در حالي که هر يک از اين موارد مي تواند حاوي اعداد مختلفي باشد و در واقع چندين حالت ممکن دارد و نه ۲ حالت.

قبل از ادامه گفتگو…، شما صحبت از مسابقه کرديد. چه مسابقه ای؟ جايزه هم دارد؟

خوشحالم که اين قدر دقيق هستيد! بله. به سه نفر از خوانندگان مجله شما که بتوانند تمام حالات ممکن يک بيمه نامه عمر و تامين آتيه پاسارگاد را محاسبه کرده و نحوه رسيدن به پاسخ را اعلام نمايند، جايزه ای اعطاء خواهد شد.

برگرديم به بحث محاسبات بيمه نامه. با اين تنوع پارامترها که اشاره نموديد، آيا نمايندگان فروش مي توانند خودشان محاسبات لازم را انجام داده و نتيجه را به مشتري ارائه دهند؟

البته برخي از نمايندگان فروش، با اتکاء به تجربه خود مي توانند بطور تقريبي اعداد و ارقامي را در اختيار مشتري قرار دهند. ولي اگر منظور شما انجام محاسبات دقيق مطابق با ضوابط شرکت بيمه باشد، قطعاً پاسخ به اين سوال منفي است. چرا که براي محاسبه، علاوه بر در نظر گرفتن پارامترهاي متنوعي که ذکر شد، به فرمول هايي نياز است که بخشي از آن ها از دستورالعمل هاي بيمه مرکزي ناشي مي شود و برخي ديگر مبتني بر ضوابط و سياست هاي داخلي شرکت بيمه پاسارگاد است. بنابر اين نماينده فروش خودش نمي تواند محاسبات لازم را به طور دقيق انجام دهد و براي اين کار به يک نرم افزار نياز دارد.

پس نمايندگان فروش در مورد انجام محاسبات چگونه عمل می کنند؟

آنان از طريق ارتباط با سايت اينترنتي شرکت، فرم ورود اطلاعات بيمه نامه را تکميل کرده و سپس نتيجه محاسبات سايت را در قالب جدول استعلام دريافت مي کنند و در اختيار بيمه گذار قرار مي دهند.

به اين ترتيب ديگر چه نيازی به برنامه همراه (موبايلی) وجود دارد؟

بسيار سوال خوبی است. طراحی و عملياتی سازی سايت اينترنتی بيمه هاي عمر و تامين آتيه برای استفاده نمايندگان فروش، اقدام بسيار مناسب، مورد نياز و شايان تقديري بوده است. چرا که قبل از راه اندازي اين سايت نمايندگان ناگزير بودند نسخه اي از نرم افزار محاسباتي را بر روي کامپيوتر خود نصب کنند. ولي مشکلات نصب، پشتيباني کاربران نرم افزار، به روز رساني برنامه در اثر تغيير ورژن و … مسائلي بودند که مديران شرکت را بر آن داشتند تا اين سايت راه اندازی شود. بدين ترتيب بسياری از مشکلات قبلی برطرف شد.

از سوی ديگر فروش بيمه عمر عملی است که زمان و مکان نمی شناسد. در بسياري از موقعيت ها، فروشندگان حرفه ای در مکان ها و زمان های غير رسمی به انجام مذاکره با مشتری و فروش اقدام مي نمايند، جايی که نه دفتری هست، نه کامپيوتری و نه ارتباطی با اينترنت. اينجاست که براي نياز نماينده فروش به جدول استعلام بايد فکری کرد.

اين فکر عبارت است از استفاده از تلفن همراه. درست است؟

آفرين. دقيقاً. امروزه تلفن همراه پر نفوذترين فرآورده فن آوري در تمام جهان است. آمارهاي جهاني حاکي از نفوذ بسيار بالاي اين وسيله ارتباطي در جهان (۹۶ درصد) است. در کشور ما نيز طبق آمار، از هر ۱۰۰ نفر، ۸۴ نفر تلفن همراه دارند. اکنون حتي تصور اين که يک نماينده فروش بيمه، تلفن همراه نداشته باشد بسيار دشوار است.

آيا منظورتان اين است که در اين نرم افزار، از تلفن همراه به عنوان وسيله اي جهت ارتباط با سايت شرکت براي انجام محاسبات استفاده شده است ؟

خير، به هيچ وجه. چرا که ايده اصلي اين بود که اين برنامه به عنوان مکمل سايت عمل کند و حتي هنگام عدم ارتباط با سايت نيز قابل استفاده باشد. وقتي برنامه روي گوشي همراه يا تبلت نصب شد، به عنوان يک کامپيوتر مستقل عمل نموده و ديگر نه تنها نيازي به ارتباط اينترنتي ندارد، بلکه حتي از امکانات مخابراتي نيز استفاده نمي نمايد. حتي مي توانيد سيم کارت را از دستگاه خارج نموده و از برنامه بهره برداري بفرماييد.

نياز به ارتباط شبکه اي، تنها براي دانلود نرم افزار وجود دارد ولي بعد از دانلود و نصب، ديگر نيازي نيست.

يکي از همکاران نقل می کرد که برای در دسترس بودن جداول متنوع استعلام، ايشان تصاوير بيش از ۱۰۰۰ نمونه جدول مختلف را  در گوشی خود ذخيره کرده است تا به تناسب پارامترهای مورد نظر مشتری بتواند اعداد نسبتاً دقيقی را در اختيار او قرار دهد!

لطفاً در مورد چگونگي نصب و استفاده از برنامه همراه توضيح دهيد.

نصب اين برنامه بسيار ساده است. افرادي که مجوز استفاده از اين برنامه را دارند، آن را دانلود و مانند ساير برنامه هاي اندرويدي ظرف چند ثانيه نصب مي کنند. استفاده از اين برنامه نيز بسيار آسان است. دقيقاً به همان شکل که در سايت شرکت انجام مي شود. بدين ترتيب که کاربر پارامترهاي مورد نظر را وارد نموده و در زماني اندک جدول استعلام را مشاهده مي کند. در صورت نياز به اصلاح يا تغيير، دوباره به صفحه ورود اطلاعات باز گشته، تغييرات را اعمال ميکند و بلافاصله خروجي جديد مي گيرد. به همين سادگي!

آيا جدول استعلام فقط روی صفحه نمايش قابل مشاهده است؟ يا برنامه فرمت های خروجی ديگری نيز دارد ؟

اين برنامه در حال حاضر علاوه بر صفحه نمايش، جدول استعلام را دقيقاً با همان ترکيب خروجي سايت، به صورت فايل PDF نيز توليد مي کند. اين فايل روي گوشي ذخيره مي شود و کاربر مي تواند آن را روي چاپگر بفرستد، يا ايميل نموده يا فکس کند. امکان افزودن فرمت هاي متداول ديگر (از قبيل Excel) نيز وجود دارد و در صورت اعلام نياز کاربران و تأييد مديريت محترم بيمه هاي عمر قابل انجام است.

آيا اين برنامه روی تمام گوشی ها قابل نصب است ؟

در حال حاضر نسخه اندرويدي اين برنامه در حال بهره برداري است و تمام گوشي هاي هوشمند و تبلت هايي که ورژن سيستم عامل آن ها اندرويد ۴.۰.۳ به بعد باشد، مي توانند مورد استفاده قرار گيرند. در صورتي که براي ساير سيستم هاي عامل به تعداد کافي درخواست وجود داشته باشد، مي توان برنامه را براي اجرا در آن ها نيز آماده کرد.

چه کسانی می توانند از اين برنامه استفاده کنند ؟

به طور کلي هر فردي که به تشخيص مديريت بيمه هاي عمر، مجاز به استفاده از برنامه باشد (از جمله نمايندگان عمومي، مديران فروش و بازاريابان آن ها).

خوانندگان آيينه پاسارگاد چگونه مي توانند سئوال ها و نظرات  احتمالي شان در مورد اين نرم افزار را مطرح نمايند؟

بستر لازم براي پشتيباني نرم افزار و پاسخ به سئوالات و مشکلات احتمالي کاربران برنامه، توسط مديريت بيمه هاي عمر فراهم خواهد شد. به علاوه تمام افراد (اعم از کاربران برنامه و ساير همکاران) مي توانند براي تماس هاي عمومي تر، پيشنهاد ها و نظرات خود را به آدرس telegram.me/N_M_K در برنامه تلگرام ارسال کنند.

نام اين نرم افزار «بهار» است. چطور شد که اين نام برای آن انتخاب شد؟

از لحاظ ساختار، واژه بهار با استفاده از حروف موجود در عبارت «برنامه همراه استعلام بيمه عمر» ساخته شده است. از جنبه مفهومي، اين نرم افزار مي تواند همچون بهار که آغاز دوره جديدي از حيات طبيعت و نماد تازگي و طراوت و نشاط است، شروعي بر فعاليت هاي نو در صنعت بيمه، بخصوص بهره گيري از فن آوري هاي جديد باشد. در اين زمينه بيمه پاسارگاد پيشگام و پيشرو مي باشد؛ همان گونه که در صنعت بيمه کشور به شايستگي عنوان «بيمه برتر» را از آن خود نموده است.

آيا اين نرم افزار مشابه هم در صنعت بيمه کشور دارد ؟

تا جايي که من اطلاع دارم، در کشور ما تاکنون نرم افزاري براي انجام محاسبات بيمه عمر بر روي تلفن همراه ارايه نشده است.

و سخن آخر…؟

من به سهم خودم از اقدامات انجام شده براي توليد و راه اندازي اين نرم افزار قدرداني مي کنم. اين نرم افزار حاصل همکاري و هماهنگي افراد بسياري است. از تمام اين عزيزان تشکر مي کنم. اما سخن آخرم اين است که ترجيح مي دهم به جاي سخن گفتن، دست به اقدام بزنيم. در صنعت بيمه کشور ما فعاليت هاي بسيار زيادي هست که بايد انجام شود و ما مي توانيم انجام دهيم. به جاست که فرصت حضور مديران شايسته و حمايت گر را قدر بدانيم و در حد توان براي سرفرازي ميهن خويش بکوشيم.

مطلب پیشنهادی

پرداخت غرامت بیمه عمر در شعبه دامغان

پرداخت غرامت بیمه عمر و تامین آتیه در شعبه دامغان شعبه دامغان غرامت بیمه عمر …

2 نظرات

  1. سلام وقتتون بخیر من خیلی این نرم افزارو تو سایتا سرچ کردم اما پیداش نکردمو و اکثر فایلا مشکل داشت.برا دریافت این برنامه ی لینک دانلود مستقیم ی دانلود ک. قابل دسترسی باشه لازم دارم.
    با تشکر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *