معماری
خانه » مقالات موفقیت » مشتریان شما پپسی می خورند یا کوکا کولا؟

مشتریان شما پپسی می خورند یا کوکا کولا؟

مشتریان شما پپسی می خورند یا کوکا کولا؟

گردآورنده: رضا امان آبادی

رئیس شعبه بجنورد بیمه پاسارگاد

?Are your clients Pepsi or Coke drinkers

 “This is a symbolic question that gets at how deeply you have researched your target clients. Business leaders can find out more about their customers than ever before thanks to the ability to collect data on a grand scale. Such detailed information allows the company to interact with targets in new ways and to assess current product development and marketing roadmaps”

مشتریان شما پپسی می خورند یا کوکا کولا؟
(خانم مارسی ماسورا استراتژیست)

امروزه از مهم ترین مشکلات سازمان های بازرگانی و خدماتی می توان به قدیمی بودن اطلاعات مشتریان ، فروش کمتر از حد انتظار، مرجوعات زیاد و شکایات مشتریان به ویژه در زمان انجام تعهدات نام برد که اینها و مشکلاتی از این دست نشان دهنده ضعف ارایه دهنده این نوع خدمات در شناخت ویژگی های مشتریان هدف است.

حتی نتایج تحقیقات انجام شده  ۲ یا ۳ سال پیش هم نمی تواند راهگشای حل مشکلات مذکور باشد چرا که احساس ، تفکر و سلایق  مشتریان  نسبت به یک سال پیش هم تغییر می کند و بی اعتنایی به آن می تواند رسیدن به اهداف یک برنامه بازاریابی را (در یک شرکت یا یک نمایندگی فروش بیمه ) دچار مشکل اساسی کند.

سئوال اساسی این است که آیا تغییر سلیقه مشتریان، عرضه محصولات بهتر توسط رقبا، قیمت گذاری، ضعف اطلاعات فروشندگان و ناتوانی آن ها در اقناع متقاضیان خدمات و…. باعث افت فروش شده است؟

عدم شناخت نیاز و احساسات مشتریان هدف می تواند منجر به تبلیغات منفی برای یک کسب و کار شود  و هیچ چیز به اندازه یک تبلیغات منفی برای وجهه کسب و کار مضر نیست.

مهم ترین شعار امروز بازاریابی «درک مشتری» است و این یعنی شناخت نیاز، احساس ، سلایق و رفتار مشتریان (طراحی محصولات بر اساس آن)  که دریافت و تجزیه تحلیل آن از ارکان اصلی موفقیت سازمان های بازرگانی و خدماتی است.

مطلب پیشنهادی

مشتری مداری و بیمه های عمر

(مشتری مداری با تاکید بر بیمه های عمر و تشکیل سرمایه) مولفان: معصوم ضمیری، مدیرعامل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *