معماری
خانه » دریچه ای رو به شعب و نمایندگان » تدبیر هوشمندانه شعبه بروجرد در بررسی پرونده خسارت

تدبیر هوشمندانه شعبه بروجرد در بررسی پرونده خسارت

شعبه بروجرد و تدبیری هوشمندانه در بررسی پرونده خسارت آتش سوزی

در پی اعلام وقوع خسارت  آتش سوزی انبار مواد اولیه تولیدی مبلمان که به صورت تقلبی صورت گرفته شده بود ، اقداماتی در جهت جلوگیری از پرداخت مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان توسط شعبه بروجرد انجام شد.

مهدی شیخی نژاد معاون شعبه بروجرد بیمه پاسارگاد در خصوص حادثه صورت گرفته و تدبیر شعبه بروجرد در بررسی این پرونده خسارت بیان کرد: انبار تولیدی مبلمانی که توسط شعبه بروجرد به ارزش موجودی مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار گرفته بود در شهریور ماه دچار حریق شده و در پی وقوع این حادثه کل موجودی انبار به مبلغ  مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان  از بین می رود.

معاون شعبه بروجرد افزود : با توجه به بالا بودن خسارت و  نوع موجودی انبار ، احتمال ساختگی بودن حادثه وجود داشت، لذا بررسی ها و تحقیقات کلی پیرامون حادثه صورت گرفت.

با بررسی انبار توسط کارشناس خسارت شعبه مشخص شد موجودی های سوخته شده با نوع موجودی بیمه شده متفاوت بوده و حجم موجودی خسارت دیده با میزان اعلامی خسارت تناقض دارد ، همچنین تحقیقاتی به صورت نامحسوس از اهالی و کسبه محل صورت گرفت که اظهارات متفاوتی با صحبت های بیمه گذار در خصوص حادثه اعلام کردند.

شیخی نژاد اظهار داشت: به دنبال کشف سرنخ های بیشتر، همکاران شعبه (کارشناس خسارت و کارشناس مالی) جهت رصد رفت و آمد های مقابل انبار محرقه و مغازه بیمه گذار محل مورد نظر را تحت نظر داشتند که در اوایل تاریکی شب متوجه مورد مشکوکی شدند که بیمه گذار همراه فرد دیگری با خودروی وانت که در قسمت بار آن مواد سوخته شده ای از جنس مواد سوخته شده در انبار وجود داشت در مقابل مغازه حاضر شدند. سپس جهت بدست آوردن سرنخ های بیشتر به انبارهای بیمه گذار مراجعه کرده که موارد مشکوکی به دست نیاوردند.

اما متوجه شدند که بیمه گذار در یکی از محله های شهر بروجرد در حال ساخت ساختمان مسکونی است که با مراجعه به آن جا پارچه های سوخته شده ای رویت شد که با پارچه های سوخته شده در انبار مطابقت داشت و کارشناسان ما این نکته را متوجه شدند که نوع آن ها یکی است.

همچنین تحقیقاتی از کلانتری و عوامل آتش نشانی که در زمان حادثه در صحنه حضور داشتند توسط کارشناس خسارت شعبه صورت گرفت که سرنخ های جدیدتری کشف شد.

با شواهد موجود اطمینان حاصل شد که حادثه رخ داده ساختگی بوده و این کار به دلیل استفاده از مزایای شرکت بیمه صورت گرفته است.

بنابراین جلسه ای توسط کارشناس خسارت و بیمه گذار در انبار محروقه صورت گرفت که با گفتن دلایل و سرنخ های کشف شده به بیمه گذار ، ایشان به ساختگی بودن حادثه اعتراف و درخواست مختومه نمودن پرونده را اعلام کرد.

گفتنی است در این ارتباط از جانب مدیر کل بیمه های اموال و مدیر بیمه های آتش سوزی به منظور پیگیری و دقت در امر رسیدگی به پرونده خسارت تقدیر نامه ای به مهدی شیخی نژاد معاون شعبه بروجرد و سعید حاتمی کارشناس خسارت این شعبه اهدا شد.

مطلب پیشنهادی

همایش بازاریابی و فروش بیمه عمر در استان مازندران

برگزاری همایش بازاریابی و فروش بیمه عمر و تامین آتیه در استان مازندران همایش بازاریابی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *